Pagina de start a forumului Be loud! Din pasiune pentru sunet
Be loud! Din pasiune pentru sunet
Locul de intalnire al pasionatilor de HiFi, oriunde, oricand!
 FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

amenda pt "fol. inst. de sonorizare la un nivel ridicat

 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Be loud! Din pasiune pentru sunet -> Diverse
 
Autor Mesaj
tonu_adrian
Priceput


Data înscrierii: 27/Iul/2008
Mesaje: 324
Locație: TECUCI

MesajTrimis: Sâm Sep 19, 2009 10:39 am    Titlul subiectului: amenda pt "fol. inst. de sonorizare la un nivel ridicat Răspunde cu citat (quote)

unde s-au dus banii de condensator....

Ca sa nu mai zic ca vroia sa imi dea 2.000 ron Shocked



dcim.jpg
 Description:
 Filesize:  447.28 KB
 Viewed:  536 Time(s)

dcim.jpg



_________________
PIONEER DEH-9300+AUDISON VR 404 XR EVOLUZIONE +Hertz HI Energy 3way+ Phase Thriller 10"
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
moisoiu
Priceput


Data înscrierii: 11/Apr/2008
Mesaje: 211
Locație: Oradea

MesajTrimis: Sâm Sep 19, 2009 11:07 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

eh se mai intampla... dar ce ai facut si tu ai dat muzica tare cand ai trecut pe langa gabori ?
_________________
New Car -> New Audio System
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
tonu_adrian
Priceput


Data înscrierii: 27/Iul/2008
Mesaje: 324
Locație: TECUCI

MesajTrimis: Sâm Sep 19, 2009 11:10 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Nu nimica... cand i-am vazut am inchis muzica,,dar m-au auzit de la distanta si dupa cum mi-a zis un prieten care era chiar langa masina politiei.. a sarit militianu' k ars din masina cand a auzit bas si m-a oprit. Problema e k eram cam singurul prin zona la ora aia tarzie si nu am putut da vina pe ala din fata Laughing
_________________
PIONEER DEH-9300+AUDISON VR 404 XR EVOLUZIONE +Hertz HI Energy 3way+ Phase Thriller 10"
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
o&g
Audiofil


Data înscrierii: 12/Aug/2006
Mesaje: 2761
Locație: alba-iulia

MesajTrimis: Sâm Sep 19, 2009 5:58 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

CONTESTA PORCARIA AIA !!!

de unde gura masii stie el ca era un nivel suficient de ridicat pt a te amenda ????
*utule rasa in nas de gabori jepcari.
daca ai un prieten/cunostinta avocat si nu iti ia bani multi contesta neaparat.

_________________
SERVICE statii emisie receptie si antene, calibrari, vanzari accesorii 0788.879.589 (Alba Iulia)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
moisoiu
Priceput


Data înscrierii: 11/Apr/2008
Mesaje: 211
Locație: Oradea

MesajTrimis: Sâm Sep 19, 2009 8:21 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

mai ... daca a sarit ca ars e clar care o fost vina ... i-ai distrus la saracu gabor somnu ....asta e si da fa contestatie .. ca din moment ce ei nu aparat OMOLOGAT pentru masurarea nivelului de sunet ... poti sa ii arunci in fata hartia

dar ma gandesc ca deja ai semnato si ai si platit amenda .. ca dupa 48 de ore e dublu (sau 24 ?)

_________________
New Car -> New Audio System
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
syndel
Pasionat


Data înscrierii: 04/Aug/2008
Mesaje: 158
Locație: Ploiesti

MesajTrimis: Sâm Sep 19, 2009 8:29 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Este clar ca trebuie sa depui contestatie impotriva acestei amenzi abuzive. In lipsa unei aparaturi omologate pentru masurarea nivelului acustic, amenda nu are suport juridic si deci se pot sterge undeva cu ea.

Fa contestatie si nu vei pierde!

PS S-au suparat ca le tremura radarul pe bord? Laughing
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
light_man
Pasionat


Data înscrierii: 12/Mai/2009
Mesaje: 151

MesajTrimis: Sâm Sep 19, 2009 9:33 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

o poti contesta pt ca, legal, ceea ce vrea badea ala nu are sens si corelare in lege...aia pe care a dat-o el e valabila la concerte and shit Wink
singura chestie pt care putea sa te amendeze, in cazul in care tot ceea ce faceai tu era "zgomot" e perturbarea linistii publice... si daca era trebuia incadrata altfel.

dar aici vine intrebarea...pt 120 de ron se merita? mai ales daca amenda a fost singurul lucru ca rezulatat al treziirii din motaiala a baietilor scoleri Laughing ....
daca se lasa cu amenzi mai mari, cum zicea el de 2000 de ron sa asa avea rost...desi nu cred ca ar fi putut sa iti dea......
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
ADN
Pasionat


Data înscrierii: 25/Dec/2007
Mesaje: 83
Locație: Constanta

MesajTrimis: Sâm Sep 19, 2009 10:32 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cunosc si eu pe cineva care si-a luat amenda pt muzika.Explicatia burtosilor a fost ca era trecut de 22.00 si deranja linistea publica.Dar dupa cum a spus si light_man nu te poti lua cu ei pt 1 mil pt ca unii mai au si o folie pe fata si un stop innegrit si sa te iei la cearta cu nebunii se leaga si de altele.
_________________
ADN
Microlab SOLO 6, conectica PROFIGOLD si va urma.....


YM: adn_pili0746
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
otzy
Audiofil


Data înscrierii: 14/Feb/2007
Mesaje: 1666
Locație: timisoara

MesajTrimis: Sâm Sep 19, 2009 11:53 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

cum zicea cineva mai sus, pentru 120 de roni nu merita atatea drumuri...

bravo tie, nu tre sa-ti para rau, tre sa fi mandru Laughing



LE: si inca nu imi vine sa cred, cred ca am citit de 5 ori ce scrie in proces si tot ma minunez... eu tot timpu am dat muzica mai tare cand treceam pe langa gabori Very Happy

_________________
fac sport extrem cu dacia...cu ochii inchisi o calc, imi place senzatia
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
o&g
Audiofil


Data înscrierii: 12/Aug/2006
Mesaje: 2761
Locație: alba-iulia

MesajTrimis: Dum Sep 20, 2009 12:20 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

e o porcarie...
mai oameni, de ce mama dracului sa le lasi gaborilor orgoliul sus pt ca ei dau amenzi cum vor, cand vor si cui vor pt ca li se pare lor ????
pentru tulburarea linistii puteau sa te amendeze (din cate stiu doar in urma unei reclamatii) , dar in procesul verbal e trecut clar altceva decat tuburarea linistii...

mai bine dau 500lei la avocat (nu costa atat cu siguranta un miniproces de genu asta) si le dau peste nas gunoaielor cu cap de creta.

120 care NU ii merita X zeci , poate sute de cazuri/saptamana se aduna ceva.


maxim 0.01% din "militienii" zilelor noastre sunt oameni, restu sunt niste .... nu am cuvinte

de tara asta o sa se aleaga praful...

_________________
SERVICE statii emisie receptie si antene, calibrari, vanzari accesorii 0788.879.589 (Alba Iulia)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Body28
Audiofil


Data înscrierii: 08/Iul/2008
Mesaje: 861
Locație: Panciu/now Iasi

MesajTrimis: Dum Sep 20, 2009 4:35 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Pentru tulburarea linistii publice politia se poate si autosesiza. Si mi se pare corect. Si eu sunt deranjat uneori de diversi dobitoci.
Primul lucru care trebuia facut era.. nesemnarea procesului verbal. Dupa care contestatie.
o&g are dreptate, nu neaparat ca isi iau nasul pe sus, ci pentru ca politistii o sa considere ceea ce fac corect. Si nu e.

Ce mult mi-ar place sa ma opreasca un politist sa-mi ceara actele si apoi sa scoata termlab-ul din dotare pentru control de rutina Laughing .
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
noobsound
Pasionat


Data înscrierii: 24/Dec/2008
Mesaje: 64

MesajTrimis: Lun Sep 21, 2009 10:41 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

trebuie pusa amenda in rama langa viitoarele trofee Cool Cool
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Be loud! Din pasiune pentru sunet -> Diverse Ora este GMT + 3 ore
Pagina 1 din 1

 

Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community